Археолози у библиотеци

arheolozi-11

У организацији Српског археолошког друштва из Београда и Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" из Шида, у петак 29.новембра организован је састанак Античке секције, на коме су анализирани најновији резултати у региону из области античке археологије. Посебна тема је била "Римска војска и наоружање у Илирику" за коју је био задужен др Мирослав Вујовић са Филозофског факултета у Београду.

Све присутне, пре радног дела, поздравили су Ромко Папуга испред локалне самоуправе, Славица Варничић, директор Библиотеке и Адам Црнобрња испред Српског археолошког друштва.

Састанку су присуствовали поред учесника из Србије и гости из Босне и Херцеговине, Хрватске и Словеније.